Viešas Alytaus KMT posėdis ir susitikimas su bendruomene

Trečiadienį Kultūros ir meno taryba pakvietė bendruomenę aptarti dvi aktualias temas: Kultūros politikos nuostatus ir  kultūros finansavimo tvarką (ką joje reikia keisti?). Kultūros ir meno tarybos siūlymu savivaldybėje pradėjo dirbti dvi darbo grupės. Viena rengia Kultūros politikos nuostatus (šiuo metu toks dokumentas savivaldybėje tarsi yra, bet priemonių įgyvendinimo planas baigėsi 2007 m.), kita siūlys, ką reikia keisti kultūros projektų atrankos taisyklėse.

Kultūros politika – tai gebėjimas apsispręsti kolektyviai. Jei kultūros žmonių bendruomenė tarpusavyje sustarti nepajėgi, tai rodo jos neįgalumą, nes sprendimus jie perkelia ant politikų pečių. Tikimasi, kad Alytuje taip tikrai nenutiks. Susitikimo metu kalbėta apie tai, kad finansavimas kultūrai Alytuje privalo didėti, nes yra gėdingai mažas. Tačiau ne mažiau svarbu, kaip šitos lėšos bus išleistos, kokios idėjos realizuotos. Strateginės kryptys turi būti numatytos Kultūros politikoje, tada bus aišku, ką norime finansuoti. Pateikta nemažai siūlymų: į atskirą finansavimo eilutę atskirti reprezentacinius ir miesto šventės renginius, taip pat numatyti lėšų biudžetinių kultūros įstaigų veiklai (šiuo metu biudžetininkai priversti pinigų prašyti toje pačioje projektinėje eilutėje, nes gauna tik algoms ir komunalinėms išlaidoms), kitaip mažieji kultūros kūrybiniai projektai bus pasmerkti – jiems tiesiog neliks pinigų.

Siūlymus dėl Kultūros politikos nuostatų (paprasčiau tariant, – ko reikia Alytaus kultūrai) prašome teikti elektroniniu kultūros ir meno tarybos paštu:

kmtaryba@gmail.com

This entry was posted in NAUJIENOS. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *