Alytaus Kultūros politikos strategija yra visų miesto kultūros žmonių bendras reikalas.

Šiandien įvyko antras darbo grupės kultūros politikai rengti posėdis. Jame nuspręsta: Bus rengiama Kultūros politikos strategija (su aiškiais tikslais ir uždaviniais bei priemonių planu, nes kitas siūlomas variantas buvo kultūros politikos kaitos gairės, jo atsisakyta, nes skamba daugiau kaip rekomendacijos). Dokumento karkasą parengs savivaldybės etatiniai darbuotojai per birželį-liepą ir persiųs visiems darbo grupės nariams, toliau bus dėliojamas turinys, pasitelkiant ir kultūrinę bendruomenę.
Pusiau rimtai, bet netgi labai aktualiai nuskambėjo ir toks darbo grupės narių siūlymas. Kultūros politikos strategijos projektas bus siunčiamas visiems kultūros projektų rengėjams. Jei jie nepateiks jokių pastabų/ papildymų/ pasiūlymų – tai ir… projektų konkurse tegul nedalyvauja. Paprasčiau tariant, Kultūros politikos strategija yra visų kultūros žmonių bendras reikalas, taigi jei dalis kultūrininkų bendruomenės nesivargina domėtis ir siūlyti, ką keisti, o tik kritikuoja žiūrėdami iš šalies – rezultato ir nebus. Tikėkimės, kad taip nenutiks.
Kalbant apie didžiuosius kultūrinius renginius, atsisakyta vien juos laikyti prioritetu – tikslas rūpintis tiek mažais, tiek dideliais kultūros projektais. Didelius reprezentacinius renginius pasiūlyta daugiau finansuoti pritraukiant lėšas iš verslo (galbūt netgi įkurti fondą), nes tokiu būdu jiems priimtina reklamuotis, o mažiesiems projektams būtų galima skirti daugiau dėmesio iš biudžeto.
Diskutuota dėl kultūros biudžetinių įstaigų finansavimo per kultūros projektų konkursą. Pavyzdžiui, Klaipėdoje biudžetininkai pagal nuostatus projektų konkurse dalyvauti negali. Argumentas – nelygi konkurencija, įstaigos atsiranda geresnėje situacijoje nei nevyriausybinės organizacijos. Kontrargumentas – Lietuvos kultūros taryba finansuoja neišskirdama ir vienus ir kitus, taigi Alytaus miesto savivaldybei atsisakius finansuoti biudžetininkus  kiltų problemų su finansavimu iš valstybinių fondų.
Dėl to, kas yra reprezentacija per kultūrą, kol kas kyla daugiau klausimų, nei atsakymų. Sprendimai atidėti ateičiai… kaip ir pagrindiniai mūšiai šioje srityje. Tačiau sutariama, kad tokios atskiros savivaldybės biudžeto eilutės reikia.11357208_514737795345446_5218902813537452990_o

Nuotrauka paimta iš Alytaus miesto savivaldybės Facebook paskyros.

 

This entry was posted in NAUJIENOS. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *